PIRMDIENA, 9. JŪNIJS
Valsts prezidentes sarunas ar Saeimas frakcijām :
13:00-14:00 Latvijas Pirmā partija
14:15-15:15 partija “Jaunais Laiks”
15:30-16:30 apvienība TB/LNNK (Frakciju telpas Saeimā)
OTRDIENA, 10. JŪNIJS
12:30 Valsts prezidentes intervija radioraidījumam “Mūsu viesis” Latvijas radio I
15:00-15:30 Ungārijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Lāslo Nikičera (László Nikicser) akreditācija (Rīgas pils, Ģerboņu zāle)
16:00-16:30 Bangladešas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Nazimula Čolderi (Nazimullah Chowdhury) akreditācija (Rīgas pils, Ģerboņu zāle)
TREŠDIENA, 11. JŪNIJS
10:00 Starptautiskās Vēsturnieku komisijas sēde Valsts prezidentes uzruna (Rīgas pils, Ģerboņu zāle)
Vēsturnieku komisijas šī gada kopsēdes darba kārtībā iekļauta: priekšsēdētāja A.Caunes atskaite par gada laikā paveikto, četru zinātniskās izpētes virzienu vadītāju informācija: Pirmais padomju okupācijas posms 1940.-1941.(Irēna Šneidere), vācu okupācijas laiks1941.-1945.( Inesis Feldmanis), holokausts vācu okupētajā Latvijā (Aivars Stranga), otrā padomju okupācija 1944.-1956. (Heinrihs Strods).
Komisijas sēdes laikā tiks apspriesta arī svarīgāko komisijas zinātnisko rakstu sējuma izdošana angļu valodā 2004. vai 2005.gadā. Komisijas locekle, Latvijas Valsts arhīva direktore Daina Kļaviņa informēs par projekta “XX gadsimta okupācijas režīmos represēto Latvijas iedzīvotāju datu bāze” izstrādes gaitu. Sēdes darba kārtībā ir iekļauts arī jautājums par Holokausta mācību programmas izstrādes projektu.
Vēsturnieku komisijas šī gada kopsēdē no ārzemju locekļiem piedalīsies: profesors Ervins Oberlenders (Vācija), prof. Alfrēds Senns (ASV), prof. Džordžs Švābs (ASV), Dr. Kristers Valbaks (Zviedrija), prof. Aleksandrs Čubarjans (Krievija), Pērs Almarks (Zviedrija) Kārlis Kangeris (Zviedrija), Stīvens Sprigfilds (ASV) un visi Latvijas puses pārstāvji.
12:00-12:30 Valsts prezidentes tikšanās ar Ministru prezidentu Einaru Repši (Rīgas pils)
12:40-12:55 Valsts prezidentes saruna ar bijušo Dānijas ārlietu ministru, Baltijas attīstības foruma prezidentu Ufi Elemanu Jensenu (5.Baltijas attīstības forums notiks Rīgā, 5.-7.oktobrī). (Rīgas pils)
Valsts prezidentes sarunas ar Saeimas frakcijām :
13:00-14:00 Tautas partija
15:00-16:00 LZS/LZP apvienība
16:15-17:15 Tautas Saskaņas partija
17:30-18:30 Apvienība PCTVL (Frakciju telpas Saeimā)
CETURTDIENA, 12. JŪNIJS
10:00 Starptautiskā vēsturnieku konference “Vācu okupācijas varas politika Latvijā 1941. – 1945.” Valsts prezidentes uzruna (LU Lielā aula)
Šā gada 12.un 13.jūnijā Rīgā Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks starptautiska konference "Latvija nacistiskās Vācijas okupācijas varā (1941-1945)". Konferences mērķis ir iepazīstināt interesentus un visu sabiedrību ar jaunākajām pētnieciskajām atziņām par nacistiskās Vācijas okupācijas politikas būtību un izpausmēm Latvijā un Baltijā. Nolasītajos referātos tiks raksturotas izpētes galvenās problēmas. Svarīgs konferences uzdevums būs ieskicēt nacistu okupācijas politikas kopīgās un atšķirīgās iezīmes Latvijā un citās Eiropas valstīs, kā arī stimulēt salīdzinošos pētījumus, kuri paver jaunas iespējas vēsturiskās patiesības noskaidrošanā.
Pirms nepilniem pieciem gadiem izveidotā Latvijas vēsturnieku komisija ir jūtami aktivizējusi pētniecības darbu par Vācijas okupācijas varas politiku Latvijā Otrā pasaules kara gados. Pētniecības darbā iesaistīti daudzi Latvijas un citu valstu vēsturnieki. Izpētes procesa gaitā izvirzās un atklājās arvien jaunas problēmas, kuru risinājumu iespējamie varianti tiks izklāstīti konferencē nolasītajos referātos. Ļoti svarīga pētniecības problēma ir varas maiņas norise Latvijas teritorijā 1941.gada vasarā pēc Vācijas uzbrukuma Padomju Savienībai. Pēdējā laikā veiktie pētījumi apstiprina uzskatu, ka vācu okupanti jau kopš paša sākuma kontrolēja situāciju Latvijā un nepastāvēja ieildzis bezvaras ("interregnum") periods.
Pēc skaita šī ir septītā konference, kuru kopš savas darbības sākuma 1998.gadā organizē Latvijas Vēsturnieku komisija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti un LU Latvijas vēstures institūtu. Konferenci ievadīs Latvijas Valsts prezidentes V.Vīķes-Freibergas un Latvijas Universitātes rektora Ivara Lāča uzrunas. Konferencē piedalīsies vēsturnieki no deviņām valstīm un pavisam tiks nolasīti 26 referāti.
Konferences ietvaros paredzētas četras plenārsēdes, no kurām viena ir ir veltīta nacistiskās Vācijas okupācijas politikas avotpētnieciskām problēmām un atspoguļojumam historiogrāfijā, otra - holokausta izpētei Latvijā. Trešajā plenārsēdē galvenā uzmanība tiks pievērsta aktuālajām pētniecības problēmām un uzdevumiem, kuri izvirzās, analizējot "vācu laiku" Latvijā, bet ceturtajā - kolaborācijai un pretošanās kustības jautājumiem. Konferenci noslēgs izvērsta diskusija par Latvijas un citu valstu vēsturnieku līdzšinējo devumu nacistu okupācijas politikas izpētē.
Svarīgs vēsturnieku uzdevums ir arī apskatīt visus notikumus un visas norises Latvijā Otrā pasaules kara gados Eiropas vēstures kontekstā. Jau veikti salīdzinoša rakstura pētījumi par Latviešu leģiona darbību un vēsturi, kas dod iespēju atspēkot Latvijai nelabvēlīgās propagandas visai plaši izplatīto dezinformāciju sakarā ar latviešu līdzdalību Vācijas karaspēka vienībās nacistu okupācijas laikā.
12:00-12:30 Valsts prezidentes tikšanās ar “Baltic-American Enterprise Fund” pārstāvjiem (Rīgas pils, Ģerboņu zāle)
PIEKTDIENA, 13.JŪNIJS
10:00 Runa LTV konferencē—tiešraidē „Mēs neesam aizmirsuši”, uz kuru pulcēsies vairāk nekā 400 cilvēku no Latvijas un Krievijas, kuri kā bērni tika aizvesti uz Sibīriju.